Angrybirds skoraj perfektno združuje zasnovo in globino igranja. V pogledu od strani iz prače sprožamo prisrčne jezne ptiče, ki letijo čez zaslon, podirajo ovire in uničujejo zlobne prašiče. Igrati zna vsak, celo nekaj let stari otroci in babice. Toda opraviti z vsemi nivoji in doseči visok rezultat je zaradi dinamične fizike druga pesem …
Prenosne igralne naprave
Danes govorimo, da se svet vrti hitreje, kot se je včasih. In človek kar pri sebi nosi vse, kar potrebuje za delo – in zabavo!
Včasih so vsi računalniki, konzole in avtomati zahtevali, da sedeš prednje in se jim predaš. Za nekatere je bilo to nesprejemljivo. Nič čudnega, da so se hitro pojavile prenosne konzole, na primer kultni Nintendov game boy. Toda game boy in njegovi nasledniki so bili namenjeni izključno igri.
Pravi preboj se je zgodil s pametnimi telefoni in tablicami, ki so hkrati s poganjanjem iger omogočali klice, brskanje po spletu in fotografiranje.
Podjetje Apple je dodalo odločilno sestavino mobilnega igranja: spletno tržnico s poceni igrami. Medtem ko je bilo treba igre za game boy in sorodstvo kupiti na modulih za več deset evrov, je bilo mogoče igre za iphone in kasneje Android (odprti operacijski sistem, ki poganja na milijarde mobilnikov; pregovorno pa lastniki Androida zelo ne marajo Appla, hec) potegniti z interneta že za drobiž.
In spletna tržnica z igrami ima še vedno ogromno obiskovalcev, mobilno igranje na telefonih in tablicah pa je postalo uspešnica.
Do zdaj je največja uspešnica na pametnih telefonih igra Angry Birds. V svojo napravo sta si jo prenesli več kot dve milijardi (!) ljudi. To je kar 28,6 odstotkov vsega svetovnega prebivalstva. Koliko je torej vseh prebivalcev na svetu?
Preveri